w sercu Katalonii

...tak wiem, jestem trochę monotematyczna, ale początek stycznia to czas kiedy ekscytuję się Wielką Orkiestrą i akcją Biżuteryjek, które jak co roku prezentują na aukcjach WOŚP znakomite cuda. A wszystko to oczywiście na rzecz najmłodszych i najstarszych :-) 
...i tym razem chciałam podarować jak najwięcej :-). 
Zostałam przygarnięta do grupy tworzącej serię bransoletek, dla których tematem przewodnim były europejskie miasta. Miałam ogromną przyjemność przygotować zawieszkę-charms do jednej z nich :-).


Zapraszam na krótki spacer po stolicy Katalonii :-).  ...Barcelona, Barcelona. Jak zamknąć w maleńkim charmsiku esencję tego barwnego miejsca na Ziemi? Każda z nas (bo zespół bransoletkowy okazał się w całości damski - pełen skład wymieniony w aukcji), ujęła temat na swój sposób, dzięki czemu powstała niezwykła ozdoba, pełna ognistego flamenco, organicznej architektury i gorącego lata na hiszpańskiej riwierze. 

 źródło: http://bizuteryjki.pl/ateny-paryz-barcelona-i-charmsy/

źródło: http://bizuteryjki.pl/ateny-paryz-barcelona-i-charmsy/

...ja - jak na architekta przystało - popełniłam balkon :-).


..mam nadzieję, że Antonio Gaudi nie przewraca się w grobie, ale jego słynny projekt przebudowy jednej z barcelońskich kamienic - Casa Battló, posłużył mi za inspirację. Starałam się przenieść w świat biżuterii organiczną formę charakterystycznego detalu architektonicznego. Wyszło ...powiedzmy, że trochę podobnie :-).


...oprócz maksymalnych wymiarów elementu, jakich musiałam się trzymać, miałam za zadanie umieścić w kompozycji czarny onyks....prace nad charmsami do bransoletek ruszyły już latem - skwar spływał z nieba gdy zorientowałam się, że jedyny onyks jaki posiadam jest za duży. Zmęczona samą myślą o podróży na drugi koniec miasta po jeden kamyczek, postanowiłam, że pojadę do pracy okrężna drogą i zahaczę o sklep dla jubilerów... Pamiętam jakby to było wczoraj - o godzinie 8:00 rano termometr wskazywał już 30 stopni w cieniu :-D.


...pomijając wycieczki po dusznym i tonącym w upale Krakowie - żadna to przyjemność dogrzewać się jeszcze w taką pogodę żywym ogniem z palnika. Zdarzały mi się więc częste przerwy w pracy :-). I tak siedziałam sobie podczas jednej z nich i patrzyłam na to moje nieszczęsne biurko ...czarny onyks, czarne jeżyny, czaszeczka, bilety na Rammsteina... mrok i powaga, jak nie u mnie... ale patrzę dalej - jest! Jelonek Bambi wyziera radosnym oczkiem znad owoców :-). Czyli wszystko w normie....kolejne godziny mijały, aż w końcu czaszkowy charms zyskał łagodny, srebrny połysk. Jego wymiary (bez karabińczyka) to ok. 2,5cm x 2cm x 1,5cm. Balkon dołączył wnet do pozostałych zawieszek, doczepionych do nieprzyzwoicie pięknej bazy, ozdobionej koralikami i jedwabiem Shibori.


Żałuję, że nie miałam okazji zobaczyć całej bransolety na żywo. 
Musi robić wrażenie :-).

...a nasze dzieło reklamuje piękna Justyna Marciniak :-).


źródło:http://ssl.aukcje.wosp.org.pl/30-barcelona-bransoletka-bizuteryjki-i4029427
modelka: Justyna Marciniak (http://justynamarciniak.pl/)
zdjęcia: Grześ Winnicki (https://www.facebook.com/W-kadrze-181774008847951/)
fotoedycja: Marta Siedlecka (https://www.facebook.com/fotobymarta)
makijaż: Dominika Tadrowski (https://www.facebook.com/Dominika-Tadrowski-MakeUp-1796772760600951)
   fryzura: Joanna Kalita (http://fryzfashion.pl/)

linki:
...aukcję bransoletki znajdziesz → TUTAJ ←
...artykuły o bransoletkach przeczytasz na blogu Biżuteryjek → TUTAJ ←


CONVERSATION

2 komentarzy:

 1. Ten balkon jest niesamowity, zdecydowanie wyróżnia się spośród innych charmsów :)
  PS: Zazdroszczę Rammsteina ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...ogromnie miło mi to czytać :-) ...jestem bardzo ciekawa jak pójdzie licytacja :-)

   ...a koncert - oj, działo się :-D

   Usuń

Back
to top